15 Ağustos 2018 Çarşamba

*** Ulaşmak İçin Tıklayınız

2236 defa okundu

İşletme Yönetimi programının amacı; sanayi ve ticaret işletmelerinin insan kaynakları, üretim, pazarlama, muhasebe ve finansman departmanları için vasıflı elemanlar yetiştirerek, ara eleman ihtiyacını karşılamaktır.
İşletme programında eğitim süresi 2 yıldır. Bu programdan mezun olanlar 4 yıllık Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik stajını tamamladıkları takdirde, Serbest Muhasebeci ünvanını alırlar. Bağımsız olarak serbest muhasebecilik de yapabilirler. Mezunlar Meslek Elemanı ünvanını kazanırlar. Bu programdan mezun olanlar İİBF işletme bölümlerine dikey geçiş sınavlarındaki başarılarına göre, Anadolu Üniversitesi İşletme ve İktisat Fakültelerine ise doğrudan dikey geçiş yapabilirler.

Aranan Özellikler
İşletmeci olmak isteyen bir kimsenin analitik ve sayısal düşünme yeteneğine sahip olması; matematik, sosyoloji, psikolojiye ilgi duyması ve bu alanlarda başarılı olması gerekir.
Bir işletmeci, görevi gereği çalıştığı kurumdaki diğer personel ve halkla ilişkiler içinde olduğundan; sabırlı, anlayışlı, hoşgörü sahibi ve insana saygılı, fikirlerini başkalarına anlatabilme ve onları inandırabilme gücüne sahip bir kimse olması, kısaca insanlara faydalı olmaktan hoşlanması gereklidir.

Mezunların Kazandıklar Unvan ve Yaptıkları İşler
İşletme eğitimini bitiren öğrenciler "Önlisans Diploması" almaya hak kazanırlar ve işletmeci ünvanı ile kamu ve özel sektöre ait kurum ve kuruluşlarda yetenekleriyle bağlantılı olarak yönetici pozisyonlarında çalışırlar.
Bağımsız iş kurabilme nitelikleri kazanan bölüm mezunlarının serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak da çalışmaları mümkündür.

DERS NOTLARI

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ

AKADEMİK TAKVİM

AKADEMİK KADRO

İDARİ KADRO

DÖKÜMANLAR

AKTS

İLETİŞİM

Adres: Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sütçüler Prof. Dr. Hasan Gürbüz Meslek Yüksekokulu, Birlik mah. Atatürk Caddesi Sütçüler / Isparta

Posta kodu: 32950

Telefon: 0 246 351 29 00

Belgegeçer: 0 246 351 29 01

Elektronik posta: sutculermyo@sdu.edu.tr